O masážích


Thajská olejová masáž celého těla (Thai Oil Massage)

Olejová masáž

Masérka Jane při thajské olejové masáži.

Tradiční osvěžující, olejová, aromatická masáž s použitím přírodních bylinných olejů a akupresurou je mírnější formou thajské masáže s použitím esenciálních olejů. Na vyžádání může být provedena olejem bez přidání esencí. Navozuje pocit jak tělesné, tak i duševní rovnováhy. Patří mezi nejoblíbenější masáže.

Tato léčebná masáž uvolňuje svaly a působí příznivě na imunitní systém, krevní i mízní oběh. Uklidňuje nervový systém, redukuje otoky i tuhnutí tkáně a napomáhá regulaci střev. Je vynikající prevencí před nemocemi a prostředkem k dosažení dobré fyzické kondice a psychické pohody. Pomáhá zejména při bolestech zad, hlavy, migrénách, při artritidě i ischiasu. Uvolňuje energetické blokády, toxiny z kloubů, svalů i tkání, zvyšuje schopnost přijímat živiny i cirkulaci krve a lymfy. Uvolňuje bolest svalů i kloubů a zlepšuje vylučování odpadů z těla.

Thajská olejová masáž je určena pro každého!

Provádí se na podložce na podlaze, na nízké posteli nebo na masážním lůžku. Klient je při masáži vždy ve spodním prádle nebo v jednorázových pánských či dámských tangách z netkané textilie. Masérka používá třecí techniky, dlaně, palce i lokty, kterými vytváří tlak podél energetických linií. Využívá i pasivního protahování a mačkání bodů k vytvoření relaxačního, vysoce efektivního terapeutického léčebného efektu.  

Darujte první třídu

Tradiční thajská masáž (Classic Thai Massage)

Tradiční thajská masáž – Classic Thai Massage

Masérka Jane při tradiční thajské masáži.

Tradiční thajská masáž je provozovaná již déle než 2 000 let. Jedná se o soubor technik vyučovaných dle starých mistrů orientu. Její kouzlo spočívá ve znalosti energetických drah a v přesném silovém působení (stlačováním) na akupresurní tlakové body i centra energie těla. V kombinaci s protažením svalů, šlach a kloubů je výsledkem celkové uvolnění těla i mysli, které Vám vrátí tělesnou i duševní rovnováhu.

Masáž uvolňuje svaly a jejich ztuhlost, pomáhá zmírnit bolest. Zvyšuje pružnost šlach i pevnost kloubů. Zmírňuje působení stresu, posiluje nervový systém, krevní oběh a čistí tělo od toxinů i jiných škodlivých látek. Zlepšuje vitalitu a pomáhá udržet dobré zdraví. Je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Tradiční thajská masáž se provádí na podložce na podlaze. Klient je při masáži ve volném oblečení. Při této masáži se nepoužívají aromatické oleje. Masérka používá palce, dlaně, lokty, kolena a chodidla tak, aby mohla vyvinout tlak kombinovaný s protahováním a akupresurou.


Thajská královská bylinná masáž (Thai Roayal Herbal Massage)

Thajská královská bylinná masáž – Thai Roayal Herbal Massage

Jane při královské thajské bylinné masáži.

Thajská bylinná masáž, také označována jako Royal nebo Ritual, je výjimečná, starobylá metoda, při které se používají plátěné váčky naplněné směsí léčivých bylin, koření a trav s aroma látkami dle šest století starých tradičních thajských receptur. Jedná se o spojení klasické thajské masáže a relaxační olejové masáže. Váčky nahřáté v parní lázni se přikládají na problémová místa na těle, což pomáhá uvolňovat bolest, napětí ve svalech a zpevňovat pokožku. Dále napomáhá k posílení nervového systému a přináší dlouhotrvající duševní uvolnění. Doporučuje se po namáhavých činnostech. Společně se základními relaxačními vlastnostmi získávanými z léčivých bylin může rozpařená masážní kulička protahovat vazy a léčit bolesti svalů, pohmožděniny i ztuhlost kloubů.

Masérka Vám nejprve protáhne tělo a rozehřeje svaly tradiční thajskou masáží. Poté bude přikládat na Vaši pokožku bylinné sáčky. V úplném závěru královských bylinných masáží je celé Vaše tělo podrobeno relaxační olejové masáži.

Thajská královská bylinná masáž se provádí na podložce na podlaze, na nízké posteli nebo na masážním lůžku. Klient je při masáži vždy ve spodním prádle nebo v jednorázových pánských či dámských tangách z netkané textilie. Masérka používá třecí techniky, dlaně, palce, lokty a samozřejmě bylinné váčky.

Tuto masáž nedoporučujeme v období pokročilého těhotenství a také při výskytu křečových žil. 

Darujte první třídu

Jaké oleje používáme?


Naše masérky mají pro Vás k dispozici velmi širokou nabídku (celkem 27 druhů) špičkových masážních olejů a emulzí, především pak za studena lisované rostlinné bio masážní oleje Saloos, masážní přírodní rostlinné oleje Sara Beauty Spa a parafínové masážní oleje i emulze značky Tomfit. Vybrat si můžete z mnoha druhů i aroma dle Vašeho přání. Standardně má masérka při mobilní masáži k dispozici na výběr minimálně 4 druhy těchto masážních olejů:

 •  Parafínový masážní olej Tomfit, který neobsahuje žádné parfémy, barviva a konzervační látky, je vhodný i pro citlivou pleť.
 •  Přírodní rostlinný, relaxační masážní olej Sara Beauty Spa s přírodním aroma citrónové trávy, který obsahuje přírodní složky šetrné k pokožce. Obsahuje arganový olej a vitamín E, který zjemňuje pokožku. Díky výtažkům olejů z citrónové trávy má masážní olej osvěžující, povzbuzující, ale zároveň i zklidňující a relaxační účinek.
 •  Tělový bio rostlinný masážní olej Saloos Relax je špičkový, čistě přírodní bioprodukt. Používá se na masáže, které příjemně uvolní, přinášejí uklidnění, zmírňují nadměrné duševní a fyzické vypětí. Díky vyvážené kombinaci relaxačních esenciálních olejů blahodárně působí na celkovou kondici organismu.
 •  Tělový bio rostlinný masážní olej Saloos Levandule je špičkový, čistě přírodní bioprodukt. Používá se na masáže celého těla a ošetření obličeje. Regeneruje a zklidňuje poškozenou pokožku po opalování a zahojených popáleninách. Díky svému složení je mimořádně vhodný na jemnou dětskou pokožku. Pomáhá snížit stres a snižuje bolesti hlavy. Patří mezi nejpoužívanější tělové a masážní oleje se všestranným použitím.

Pokud si pro Vaší masáž přejete jiný olej, stačí si pouze vybrat z naší aktuální nabídky, a při rezervaci mobilní masáže nám toto sdělit.  

Masážní oleje a emulze

Jak naše mobilní masáž probíhá?

Nejdůležitější je Vaše rozhodnutí naši thajskou mobilní masáž k Vám do domu, na hotel či pracoviště ve Strakonicích a okolí vyzkoušet.

Naše služby rezervujte telefonicky, e-mailem, pomocí online formuláře na našich webových stránkách nebo na našem profilu na Facebooku. Prosíme Vás, abyste vždy při rezervaci služby (ať už online či telefonicky) uváděli celé jméno a příjmení, telefonní kontakt (na kterém Vás můžeme zastihnout především v den masáže), e-mailovou adresu, přesnou adresu (kde bude masáž prováděna) a informaci o možnosti parkování (v blízkosti místa masáže). V případě, že chcete využít dárkový poukaz, pak číslo tohoto poukazu (např. A1 101). Dále je nutné uvést druh a délku masáže, o kterou máte zájem (např. olejová nebo tradiční). Pokud si přejete jiné, než standardní předem nabízené provedení masáže (např. výběr oleje nebo Vaše další individuální požadavky), je toto nám nutné sdělit již při rezervaci služby.


Reference

Reference a hodnocení našich masérských služeb od našich zákazníků naleznete zde:

Děkujeme všem našim zákazníkům i příznivcům, kteří nám důvěřují a využívají námi nabízené služby. Prosíme Vás tímto o objektivnost při Vašem případném hodnocení, za které předem děkujeme! Pokud jste nespokojeni nebo máte jakékoli podněty, které mohou naše služby zlepšit, velmi rádi je uvítáme. Případné náměty či stížnosti prosím zasílejte písemně na adresu FOTOTRADE, s.r.o., Petr Strbačka, Pracejovice 8, 386 01 Strakonice nebo e-mailem na adresu strbacka@fototrade.cz. Děkuji Vám za Vaši důvěru. Petr Strbačka


Vaše zdraví je u nás na prvním místě!

Certifikát naší masérky Jane vydaný Společností thajských tradičních lékařských služeb, Odborné výcvikové centrum TambonKlong 3 v Klongluang Pathumthani, Thajské králoství.

Kontraindikace masáží je případ, kdy se masáže neprovádí nebo jsou zcela vyloučeny. Kontraindikace dělíme na částečné nebo celkové.

Částečné kontrandikace masáží.

Masáž lze provést s vynecháním postiženého místa.

V tomto případě může masáž provést i nezdravotnický masér, tzn. i naše thajské masérky. V těchto případech doporučujeme větší časové odstupy mezi jednotlivými masážemi (např. 1x za 14 dní), popř. rozdělení masáží pouze na horní polovinu těla, a po té na dolní polovinu těla.

Na co konkrétně upozornit naše masérky:

 •  na vysoký krevní tlak
 •  na cukrovku (hladina cukru v krvi může během masáže poklesnout, proto z tohoto důvodu doporučujeme diabetikům sledovat hladinu glukózy v krvi před a po ukončení masáže, pravidelná masáž však může z dlouhodobého hlediska hrát kladnou roli při regulaci hladiny cukru v krvi, pokud jsou tyto hladiny monitorovány)
 •  na křečové žíly (vhodná je pouze masáž horní poloviny těla, nedoporučuje se masáž dolních končetin, ale plosky nohou je možné masírovat)
 •  na trombózu
 •  při jakýchkoliv bolestech v břišní krajině, při těhotenství a šestinedělí
 •  při menstruaci (vhodná je pouze masáž horní poloviny těla a plosky nohy)
 •  na místa postižená kožními záněty (vředy, plísňové choroby)
 •  na kožní poranění (odřeniny, řezné rány, bodnutí hmyzem, uštknutí hadem, pokousání zvířetem)
 •  na následky poúrazových stavů (např. krevní výrony nebo jiné poúrazové stavy)
 •  na alergie na masážní prostředky, např. na éterické oleje  

Celkové kontraindikace masáží.

Masáž zakázána na celém těle!

Vybraná následující celková chronická onemocnění může masírovat pouze zdravotní masér (spadající pod zdravotnictví), což nejsou naše thajské masérky! Některé celkové stavy a onemocnění se vzhledem k riziku nemasírují vůbec.

Vždy se informujte u svého lékaře specialisty, který Vám potvrdí vhodnost thajské masáže pro Váš konkrétní případ nebo doporučí jiné zdravotní maséry. Lékař může povolit i masáže mimo oblast zdravotnictví, tzn. např. naše thajské masáže. V takovém případě nás před masáží seznamte s Vaším stavem a předložte potvrzení od lékaře! Po masáži, která Vám nebyla doporučena lékařem vzhledem k Vašemu současnému onemocnění či stavu, se u následujících onemocnění může projevit vážné zhoršení Vašeho zdravotního stavu!

Kdy nechodit na masáž! Mezi celkové kontraindikace patří především:

 •  nádorová onemocnění, kdy může dojít k rakovinotvornému bujení
 •  infekční onemocnění (pouze i pocit počínající nemoci), ať už je nebo není doprovázeno zvýšenou teplotou nebo horečkou, poněvadž by se infekce mohla rozšířit krevní či mízní cestou do celého těla
 •  akutní zánět v těle, kdy masáž rozproudí krev a lymfu a nemoc se může roznést po těle
 •  bolestivé stavy po nehodách či operacích
 •  stav po cévních operacích, stav po implantaci chlopenních náhrad, po jiných srdečních operacích či po vytvoření cévních bypassů, pokud ošetřující lékař nerozhodne jinak
 •  stav po implantaci kardiostimulátoru či kardioverter-defibrilátoru
 •  stav po úrazu či chirurgickém zákroku, pouze po konzultaci s ošetřujícím traumatologem, ortopedem či rehabilitačním lékařem
 •  pergamenová kůže, kdy při masáži může dojít k poškození celistvosti kůže
 •  pokročilé formy osteoporózy, kdy při masáži může dojít ke zlomenině
 •  vyšší stupně artrózy, kdy masáž může zhoršit stav nemoci
 •  při hemofilii, kdy masáž může zhoršit stav nemoci
 •  při bechtěrevovo onemocnění, kdy masáž může zhoršit stav nemoci
 •  při výhřezu meziobratlové ploténky
 •  při těhotenství a šestinedělí, kdy může dojít k rizikovému těhotenství až potratu (těhotenská masáž je vhodná pouze ve druhém trimestru)
 •  při používání inzulínu při cukrovce
 •  při zeleném zákalu
 •  při epilepsii
 •  po nadměrné tělesné námaze
 •  při celkovém vyčerpání, po těžkém tréninku nebo jiném sportovním výkonu (v těchto případech je vhodné počkat několik hodin nebo masáž odložit na druhý den)
 •  po vydatném jídle je masáž vhodná minimálně 2 hodiny po tomto jídle (jinak Vám může být špatně od žaludku)


Výše popsaný seznam částečných i celkových kontraindikací je neúplný. Vždy se informujte v kontextu svého onemocnění na vhodnost masáže u svého lékaře!


Další naše doporučení a pravidla: Z lehátka nebo podložky nespěchejte se vstáváním, vstávejte pomalu, aby se Vám nezatočila hlava, popř. jste neztratili rovnováhu. Po masáži byste měli uzpůsobit svůj denní program nenáročným činnostem a pít dostatečné množství vody. Po masáži Vás mohou i zlehka bolet svaly druhý den. Pokud, máte jakoukoli extrémní reakci, kontaktujte svého maséra nebo lékaře. Akutní bolest po masáži se nejčastěji projeví, pokud po masáži nebudete odpočívat, ale budete sportovat nebo vystavíte masírovanou část těla chladu či horku. Tato bolest se nejčastěji projeví zatuhnutím svalů (např. v oblasti krční páteře). Při zatuhnutí svalů přes noc (bez historie úrazu či nehody, např.: nemožnost pohybu hlavy a krku s bolestivostí) doporučujeme dva až tři dny teplé obklady, hořčík a lehké protahování s hlubokým nádechem i výdechem, a samozřejmě klid. Po zlepšení opět opakujte další masáž. Pokud nedochází ke zlepšení, pak je třeba navštívit fyzioterapeuta, neurologa nebo lékaře. Je vhodné jít na masáž, když na mne „pouze“ něco leze nebo jsem naprosto vyčerpaný? Masáž má podobné účinky na tělo, jako cvičení nebo sauna, a to se v podobných případech také nedoporučuje! Všechny tyto aktivity mohou urychlit nástup nemoci. Tímto krokem ohrožujete své zdraví i zdraví maséra. Naše masérky vždy ochotně uzpůsobí masáž Vašim individuálním požadavkům. Pokud masérce sdělíte, na jaké části těla si přejete více pracovat, ráda to udělá. Není nutné aplikovat standardní sekvenci masáže. V den masáže zvyšte příjem neperlivých tekutin a omezte kávu, alkohol, cigarety a během dne se zaměřte na lehčí stravu. Naše masérky neposkytují masáže klientům pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látkek! Naše masérky v žádném případě neposkytují žádné sexuální služby!

Vyzkoušejte první třídu.

Podívejte se, jak jsou Thajské mobilní masáže Strakonice hodnoceny.

Hodnocení na Facebooku